12 sierpnia 2020

Zachwyć się swoim umysłem

"Nigdy nie jest się za bardzo wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia"

Włóczykij - Muminki

 

Podobają mi się te słowa, więc je tu przemycam. Chcę napisać o zachwycie i tak mi one doskonale pasują, bo podziwiając kogoś za bardzo, faktycznie możemy stać się bezwolni.

Ale zachwyt nad życiem, miłością, pięknem, dobrem to cudowna jakość. Dodałbym tu jeszcze, zachwyt nad sobą. I nie mam na myśli narcyzmu, czy innego cyzmu ;)

 

Zakochanie w sobie oparte na znaniu i przyznawaniu się do swoich mocnych stron, do swoich talentów oraz akceptacja tych słabszych, ciemniejszych zakamarków naszego wnętrza, ze zgodą na wszelkie niewygodne stany, w jakie się czasami sami wrzucamy, jest dla mnie jak najbardziej pożądanym zjawiskiem. Nie tylko dla naszego indywidualnego dobrego samopoczucia, dla naszego pokochania siebie, ale dla całej kolektywnej świadomości.

 

Im bardziej w siebie wierzymy i im więcej sobie miłości dajemy, tym więcej możemy jej wyemitować na zewnątrz. Zyskuje, więc na tym otoczenie. Na naszych talentach, mądrościach, doświadczeniu, na jakościach jakie nosimy w sobie, jakich niejednokrotnie wstydzimy się ujawnić, sądząc, że jednak nie mamy za wiele do zaoferowania, zyskują wszyscy wokoło. Nie dając siebie i tego, co w nas piękne, chowając się, tracimy nie tylko sami, ale i jako społeczeństwo, jako wspólnota. 

 

Wiele się aktualnie wydarza. Żyjemy w czasach, w których bardzo wyraźnie można dostrzec podział i różnice, które serwuje nam kolektywny umysł. W wielu aspektach możemy się ze sobą nie zgadzać i właśnie z uwagi, na tą niezgodę, tak ważne jest uznanie siebie. Zgoda na siebie samych, zachwyt sobą samym, pomaga zasilać siebie nawzajem.

 

Zrozumienie, że jesteśmy jednością, wspólnotą, że tworzymy społeczeństwo, że tak naprawdę jesteśmy tu razem, jest w moim odczuciu niezwykle ważne.

 

Nie ukrywanie się z tym, co mamy do zaoferowania jest ogromnie ważne. Wiem, jak to jest, gdy w głowie krąży wątpliwość: "Ale, co ja mogę dać? Co takiego wyjątkowego jest we mnie?" Kimkolwiek jesteś. Jesteś tu, a skoro jesteś, to znaczy, że jesteś ważny(a) i wyjątkowy(a). Mówię Ci to ja i po prostu wiem, że po krótkiej rozmowie, mogłabym Ci powiedzieć, co takiego nietuzinkowego w sobie masz, ale całe piękno tkwi w tym, że po te skarby potrzeba, abyś wybrał(a) się sam(a).

 

 

Zachwyć się swoim unikatowym pięknem. Otwórz się na swojego wewnętrznego artystę, genialnego, szalonego naukowca, wojownika, buntownika, filozofa, podróżnika, mędrca, na swój wewnętrzny autorytet, na swoją dzikość, miłość uniwersalną, tą bez obiektu, tą która się zakochuje w samym byciu. Zachwyć się każdą swoją, nawet nierozpoznaną jakością. Zaproś siebie do swojego życia. Poznaj siebie.

 

Zachwyć się swoim pogmatwanym umysłem. Zachwyć się historiami, jakie tworzy na Twój temat, czy też otaczającej Cię rzeczywistości. Zachwyć się swoim ego. Zachwyć się swoim krytykiem. Zachwyć się sobą w wątpliwościach, w poddaniu, w upadku. Zachwyć się!

 

W moim doświadczeniu właśnie to uczucie, ten boski zachwyt nad niedoskonałą sobą, było tym, co pozwoliło mi zrzucić ciężar dźwigany latami, całymi latami. Ciężar schematów, w jakie się wrzucałam, w jakie mnie uwikłano, jakie dostałam od rodu, społeczeństwa, systemu, struktury. Nie ważne, bo zachwycam się tymi niepojętymi wyobrażeniami na swój temat. Zachwycam się, totalnie absurdalnymi przekonaniami na temat otaczającej mnie rzeczywistości. 

 

Zachwycam się tym, co aktualnie się wydarza. Mimo niezgody, jaką w sobie czuję. Mimo złości, smutku, lęku, wątpliwości. Zachwycam się sobą. Zachwycam się Tobą. 

 

Dziękuję, że czytasz

Z miłością

Inu

 

Buntowniczka, wojowniczka, wariatka, indywidualistka, outsiderka, podróżniczka, idealistka, marzycielka, dzikuska, wiedźma, uciekinierka, filozofka, artystka, kreatorka, geniuszka, mentorka. Pod każdą z tych jakości czysta jak łza, Jaźń.

 

Fot. Archiwum własne

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2023 | Polityka Prywatności