24 marca 2023

W moim rytmie

"Naszą wielką tragedią jest to, że wiemy zbyt dużo. Myślimy, że wiemy i to jest nasza tragedia"

Anthony de Mello

 

 

Lubię obserwować siebie. Lubię zauważać zmiany jakie we mnie zachodzą. Lubię mój indywidualny proces i przemiany jakie odczuwam. W swoim indywidualnym tempie. Krok w przód, by niejednokrotnie zrobić dwa w tył. Mój rytm. Mój proces. Moja droga i ja zawsze w drodze. Czy za wolno idę ku swojej prawdzie, przeznaczeniu, przemianie? Czy moja dzisiejsza prawda musi pozostać nią na zawsze?

 

Jakże często w duchowym świecie stykam się z opinią, że ktoś jeszcze czegoś nie widzi, nie dostrzega, że tkwi w iluzji, ułudzie, że skoro czegoś nie czuje to znaczy, że wypiera. Jaka intencja jest takich komunikatów? Czy one płynął z serca, czy może z ego? Jeśli z ego, to absolutnie nie ma w tym nic złego. Ego zwykła ludzka rzecz, ale na jakiej podstawie możemy stwierdzić, czyja prawda jest właściwa? Czy w ogóle w tym życiu, z ziemskiej perspektywy możemy tego dokonać? Czy dowiemy się kiedykolwiek kto miał rację i czy w ogóle o jakąkolwiek rację tu chodzi, czy bardziej o potrzebę wzrostu duszy? Każdy z nas potrzebuje czego innego, by dotrzeć do siebie i każda droga jest jednakowo właściwa, jeśli jest w zgodzie z sercem danej istoty.

 

Lubię obserwować ludzi. Odkąd pamiętam interesował mnie człowiek, psychika, osobowość, zależności, co z czego wynika. Astrologia ewolucyjna pochłonęła mnie całkowicie z tego właśnie powodu. Pomaga mi zbadać, sprawdzić, zapytać. Czy to działa u Ciebie tak? Jak to czujesz? Jaki był tata, a jaka mama? Gdzie pracujesz? W jakiej jesteś relacji? I poszukiwać odpowiedzi. Astrologia sama w sobie potrzebuje żywego człowieka, rozmowy, otwartości, kreatywności, intuicji, serca. Oczywiście wiedzy także, ale czuję że przede wszystkim potrzeba tu ciekawości. Ciekawości rozpoznania świadomości, która wnioskuje, analizuje, buduje i tworzy swoje indywidualne założenia na temat rzeczywistości.

 

Dotyka mnie i odczuwam w sobie niezgodę, gdy jedna istota podważa sposób postrzegania życia i zależności Wszechświata przez drugą istotę. Sprawdzanie, porównywanie i wnioskowanie wewnętrzne? Cudownie, tego potrzebujemy do wzrostu i odrzucenia pewnych percepcji, których nie czujemy czy też przyjęcia innych, które nas poszerzają. Ale nazywanie innych baranami, tylko z tego powodu, że w mniemaniu nazywającego perspektywa owych baranów jest barania właśnie na to zgody nie mam.

 

Słowa zawsze ograniczają, zawężają pole. Każdy ma swoją perspektywę, drogę, doświadczenie, życie, potrzeby, osobowość, historię, traumy indywidualne, rodowe, z poprzednich wcieleń, mamy też i te kolektywne i one wpływają na nasze postrzeganie. Prawdy z którymi się utożsamiam i które odrzucam. Mogę jedynie "porównać notatki innych z moim", ale czy kiedykolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach mogę sobie rościć prawo do ogłoszenia, że jedynie moje notatki są słuszne? 

 

Społeczeństwo świadomych siebie istot, pełnych akceptacji do innych, równości, jedności, przyjęcia, uznania marzy mi się od lat. Nie wykluczam Ciebie, bo nie wierzysz w astrologię, nie czytasz "obowiązkowych" do przebudzenia pozycji, pracujesz w matrixie, jesz mięso, nie zanurzasz się w śnienie, medycynę roślin, nie medytujesz, nie jeździsz na festiwale świadomościowe, pijesz alkohol, bo moja droga i moje rozpoznanie nie czyni mnie lepszą od nikogo. Nie wykluczam, bo nie oceniam. Akceptuję drogę każdej jednostki, bo każda droga ma cel i znaczenie.

 

Marzy mi się, abyśmy uznali, że możemy się mylić, że możemy nie mieć racji i że to wszystko nie ma tak naprawdę znaczenia. Ważne jest, że kocham siebie, pozwalam sobie potykać się, upadać, próbować i sprawdzać do ostatniego mojego oddechu. I dzięki temu, że pozwalam sobie, pozwalam Tobie.

 

Z miłością Inu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2024 | Polityka Prywatności