06 stycznia 2021

W drodze po swoje

 

"Musisz uznawać za swoje to, co przydarza Ci się w życiu - tylko wtedy należysz do samej siebie"

Anne - Wilson Schaef 

 

Czy to, że idę po swoje oznacza, że zawsze będzie pięknie i kolorowo? Czy to, że postanowiłam postawić na siebie jest równoznaczne z ciągłą satysfakcją? Czy to, że zdecydowałam się iść po moje marzenia oznacza, że po drodze nigdy już nie upadnę?

 

Nie.

 

Życie jest jak badanie EKG to ciągła fala, sinusoida. Raz jesteśmy na górze, a raz na dole. Prosta linia oznacza koniec. W życiu nie chodzi o dojście do celu. Najważniejsza jest droga. To ona uczy nas pokory, cierpliwości, uważności, obecności, bliskości. To droga pokazuje nam, co jest tak naprawdę w życiu ważne. To ona pokazuje nam, co tak naprawdę jest ważne dla nas. Odsłania nam, kim jesteśmy.

 

 

Jaka jestem, gdy upadam? Czy wierzę w siebie, czy przy pierwszym potknięciu się poddaję? Jeżeli się poddaję to, co czynię światu i sobie?

 

Skreślam sama siebie. Skreślając samą siebie, zabieram swoje wartości światu. Nie ma drugiej takiej osoby jak ja, na całym świecie. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty, na całym świecie. Twoje jakości, nawet jeżeli są ze mną spójne, to są wyrażane napędzane Twoją mocą i energią. Poddając się zabierasz siebie światu.

 

Nie ma nic gorszego, niż skreślić siebie. Tak naprawdę ludzie mogę od nas odchodzić, mogą w nas wątpić, mogą w nas nie wierzyć, ale dopiero wtedy gdy Ty sam/a siebie skreślasz, wątpisz w siebie i w siebie nie wierzysz, nadajesz temu mocy. To jak siebie postrzegasz, zasilasz. 

 

W głębi serca pragniesz dla siebie spełnienia, szczęścia, bogactwa, miłości, radości, sukcesu. Pragniesz otaczać się przyjaznymi sobie ludźmi. Pragniesz być kochana/y. To oczywiste. Każdy tego potrzebuje, ale jedynie Ty możesz te uczucia dać sobie w pełni. Inaczej zawsze będziesz odczuwać brak lub pustkę, której niczym nie wypełnisz. 

 

Marzenia się spełnia. Po marzenia się idzie. Na marzenia się godzi. W marzenia się wierzy. Marzeń się nie wyrzuca.

 

Nigdy się nie poddawać. Nigdy w siebie nie wątp. Nigdy siebie nie skreślaj. 

 

Nigdy nie będzie idealnie. Zawsze mogą być jakieś trudności. Zawsz możesz upaść. Zawsze możesz mieć gorszy dzień. Zawsze możesz się rozczarować lub w połowie drogi stwierdzić, że to jednak nie Twoje. 

 

 

Właśnie takie jest życie. Życie to ruch. Życie to zmiana. Życie to działanie. Życie się przeżywa, a jest to czasownik. Czasownik to robić. Życie się robi.

 

Więc idź po swoje. Żyj swoje życie. Nie bój się. Zawsze możesz zawrócić, zmienić kurs, zrezygnować z danej drogi, by wejść na inną. Jednak jeżeli się nie ruszysz, nie dowiesz się, co Twoje jest.

 

Czasami potrzebujemy pobyć w danym miejscu przez chwilę. Poobcować. Poczuć. Nauczyć się czegoś i iść gdzie indziej, bogatszym o doświadczenie. Dlatego nigdy nie trafiamy w dane miejsce przez przypadek. Ważne by słuchać siebie i zaufać.

 

Wyznacz sobie cel. Obierz kierunek. Zapytaj siebie, co potrzebujesz. Powiedz głośno "idę tu i tu" i idź. Pozwól się prowadzić. Zaufaj swojemu życiu. Jeżeli upadniesz, podnieś się. Nigdy się nie poddawaj. Nigdy siebie nie porzucaj. Kochaj siebie najmocniej, jak potrafisz.

 

Do zobaczenia gdzieś na szlaku

Inu

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2023 | Polityka Prywatności