08 grudnia 2019

Światło w ciemnej dolinie

Nie ma takiej ciemnej doliny, do której nie docierałoby światło.

 

Właśnie te słowa usłyszałam, poczułam w sobie, w jednym z najtrudniejszych fragmentów mojego życia. Sama nie wiem jak opisać chwilę, w której się one pojawiły. Nie był to głos, który usłyszałam. Nie była to analiza logicznego umysłu. Była to sekunda, w której po prostu poczułam, jak otulają mnie całą, dając nadzieję, że przecież światło jest. Nadzieję pomieszaną w pewnością, że inaczej być nie może.

Pewność, że zawsze jest dobrze.

 

Tak jak zimną, gdy wracasz do domu i włączasz światło, albo świecisz latarką w ciemnej, mokrej i zimnej piwnicy. To coś więcej, niż wiara, nadzieja czy zaufanie. To uczucie, nie do wyrażenia słowami. To czucie. To wiedza z serca, nie z głowy. A może nawet bardziej, niż z serca? To stan, gdy po prostu "wiesz".

 

 

"Wiesz", że w całym tym zagmatwanym bezsensie, jakiś sens jednak jest. Puszczasz wszelkie obawy, bo w zasadzie nic innego Ci nie zostało.

 

Nie bój się, więc stracić równowagę. Nie bój się zachwiać na szlaku swojej drogi. Nie bój się potknąć, upaść i podjąć "złą" decyzję.

 

"Gdy pokonasz nawałnicę, nie będziesz już tą samą osobą, którą byłaś, zanim nadszedł sztorm. O to właśnie chodzi w sztormach"

 Haruki Murakami

 

Odważ się zaufać sobie. Odważ się zaufać sile i mocy, jaka drzemie w Tobie. Odważ się zaufać, że jesteś zaopiekowana(y) zawsze. Odważ się zaufać, że Życie zawsze jest po Twojej stronie.

 

 

"Życie zawsze jest po naszej stronie,

ale nie zawsze po naszej myśli."

Internet

 

Zawsze sobie poradzisz. Zawsze.

Niezależnie od sytuacji jaka się wydarzy, zaopiekujesz się sobą. Nawet jeżeli zrobisz coś, co po pewnym czasie uznasz za nie najlepszy wybór. Pamiętaj, że w momencie decyzyjnym, biorąc pod uwagę całe doświadczenie i wiedzę jaką posiadamy, robimy najlepiej jak umiemy.

 

Zawsze robimy najlepiej jak umiemy. Czy kiedykolwiek świadomie wybrałaś(eś) źle? Oczywiście, że nie.

 

Zaufaj sobie i potencjałom jakie w sobie masz, bo masz :)

 

 

Daj sobie prawo do porażki i niepowodzeń.

Nie biczuj się za nie. Nie zadręczaj ciągłym sfrustrowanym wołaniem "gdybym wcześniej", "gdybym inaczej". Nie ma wcześniej i inaczej. Wszystko zawsze wydarza się w odpowiednim dla nas czasie. W momencie, gdy jesteśmy gotowi.

 

Uwierz w siebie. Zasługujesz na to. Ja w Ciebie wierzę i pokładam w Tobie nadzieję. Ja Tobie ufam. Niezmiennie. Kochany człowieku.

 

Dziękuję, że czytasz.

Lov lov

Inu

 

Fot. Archiwum własne

 

Z serca zapraszam do obejrzenia mojego video odnoście zaufania :)

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2024 | Polityka Prywatności