16 stycznia 2021

Kto mnie woła?

"Woła mnie. Wzywa cichym śpiewem"

Antoni Słonimski

 

Muszę tam iść. Muszę wejść. Wiem, że nie ma odwrotu. Wiem, że nic i nikt nie jest w stanie mnie powstrzymać. Woła mnie i wzywa. Jedynie ja słyszę jej głos i cichego śpiewu brzmienie. Ten dźwięk wkrada się we mnie niedostrzeżenie i rozprzestrzenia po całej mej wewnętrznej przestrzeni. Moje serce bije w rytm tego śpiewu. 

 

Idę mimo ciężaru moich zmęczonych stóp. Idę mimo zimna i ciemności wokół. Idę, bo wiem, że jestem bezpieczna. 

Zatroskane i wzruszone serce radośnie rośnie wraz z każdym uchwyconym dźwiękiem. Ręce rwą się by dotknąć, by poczuć jak najwięcej i jak najbardziej. 

 

 

Rozbiegane za zamkniętymi powiekami oczy, próbują dostrzec więcej i wyraźniej. Prowadzi mnie. Moje stopy kroczą same. Czuję się jakby czas stanął w miejscu. Nie ma nic, tylko ja. I ten cudowny śpiew. Czuję się jakby to wszystko działo się poza mną. 

 

Płynące po moich policzkach łzy delikatnie zlizuje wiatr. Wiatr, który rozprzestrzenia śpiew i jest moim kompasem. Pod stopami czuję bijące serce Ziemi. Unosi mnie. W moim zmarzniętym ciele rozpływa się jej ciepło. Od stóp przez wszystkie tkanki i narządy płynie jej miłość. 

 

Śpiewam wraz z nią pieśń, której nie znam. Śpiewam pewnie, głośno i wyraźnie. Słowa same wypływają z moich ust. Słowa, których nie znam i nie rozumiem. Oddaję się tej pieśni totalnie. Czuję ją każdą komórką mojego ciała. Czuję ją każdym milimetrem mojej poruszonej i podnieconej skóry. 

 

Wspomnienie z tęsknotą wkrada się w serce. Pamiętam tak wyraźnie, mimo iż mam wrażenie, że nie ja to przeżyłam. 

 

Gdy powiesz swojej duszy TAK. Gdy powiesz sobie "Chcę wiedzieć kim jesteś. Chcę wiedzieć jaki jest mój cel tu na Ziemi. Chcę wiedzieć dokąd prowadzi mnie droga Życia. Chcę wiedzieć co dzieje się we mnie. Chcę Cię usłyszeć. Chcę Cię zobaczyć" 

 

Nie ma odwrotu. Ten głos zacznie rozprzestrzeniać się po całym Twoim wnętrzu. Będziesz widzieć znaki w świecie zewnętrznym. Z ufnością idę więc za głosem, który mnie prowadzi. 

 

Namaste

Inu

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2024 | Polityka Prywatności