02 września 2020

Gdy czuję rozczarowanie

"Przez chwilę pomyślałam, że powinno być inaczej"

 

Czym jest rozczarowanie? Z czego ono w ogóle wynika? O czym ono mówi? Kiedy czuję rozczarowanie? Jakie emocje za sobą niesie? I co najważniejsze, co mogę z nim zrobić? 

 

Rozczarowanie jest dla mnie niezgodą na rzeczywistość jaka się wydarza. Jest połączeniem buntu,  żalu, rezygnacji, straconej nadziei, zapomnieniem. 

 

Nawet jeżeli wiem, że wszystko co się wydarza, ma jakiś głębszy sens. Nawet jeżeli wiem, że nie muszę tego rozpoznać od razu. Nawet jeżeli to z ego, z oczekiwań umysłu, z mrzonek czy naiwności. 

 

 

Pozwalam sobie na śnienie i wymyślanie, na bycie w "abstrakcji". Hmm, tylko czy cokolwiek wymarzy moje serce, może być abstrakcją? Czym w ogóle jest abstrakcja we Wszechświecie, w którym możliwe jest dosłownie wszystko, a jedynie umysł wyznacza jakiekolwiek ograniczenia?..

 

No ale wiadomo, że różnie to bywa na planecie ziemia i nawet jeżeli jest inaczej, niż sobie marzę to ufam, że zawsze tylko i wyłącznie z miłości. Z miłości do mnie, do Ciebie, do życia, dla ogólnego dobra. Nawet jeżeli rzeczywistość nie jest taka, jaką sobie śnię. Nawet jeżeli zwyczajnie po ludzku, chwilami czuję rozczarowanie, to nie odpycham emocji z nią związanych. Zgadzam się na nie i sprawdzam, za czym tęsknię i czego pragnie moje serce.

 

O czym mówi do mnie moje rozczarowanie? Miejsce w jakim się znajduję, nie jest moim wyśnionym? Dlaczego? Co mogę zrobić, aby takie się stało? Jak trafić do tego wymarzonego? Jak czułabym się w miejscu doskonałym? Jakie to jest, w moim odczuciu, doskonałe dla mnie miejsce? To z mojego snu, z mojego marzenia? Jakie ono jest? Jak ja się w nim czuję? Kto tam jest? Kim jestem ja, w tym miejscu? Co mogę zrobić teraz, aby poczuć to, co czułabym w doskonałym dla mnie miejscu?

 

Zawsze chodzi o uczucia. W jaki sposób mogę wzbudzić w sobie, właśnie te uczucia?

 

Co mnie rozczarowuje? Rzeczywistość? A może moja postawa wobec niej?

 

Jakby nie było i co by się nie działo, świat nadal jest pięknym miejscem i nadal dzieją się tu cuda.

 

Ludzie nadal potrzebują miłości. Ludzie nadal chcą być szczęśliwi. Co mnie, więc rozczarowuje? Co rozczarowuje Ciebie?

 

Z miłością do rzeczywistości, takiej jaka jest

Z miłością do miejsca, w którym jestem aktualnie

Z miłością do czasu, który trwa

Z miłością do rozczarowania, które czasami czuję

Z miłością do wygrywanych na kalimbie emocji

Z miłością do śnienia i marzenia mojego doskonałego miejsca

Z miłością do miejsca, w które wierzę 

 

Jestem tu po to, by kreować i tworzyć moje doskonałe miejsce

Jestem tu po to, by powiedzieć Tobie, że ono istnieje

Miejsce z Twojego serca. Miejsce z Twojego śnienia

Ono istnienie

Skoro kwitnie w Twoim sercu, inaczej być po prostu nie może

Proszę kreuj je razem ze mną

 

Namaste

Inu

 

fot. Archiwum własne

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2023 | Polityka Prywatności