29 grudnia 2020

Czy znasz swoje drzewo?

"Nic nigdy nie zdarzyło się w przeszłości

Wszystko działo się Teraz

Nic nigdy nie zdarzy się w przyszłości

Wszystko będzie dziać się teraz"

Eckhart Tolle

 

Skąd pochodzę? Kim jestem? Czy to przypadek, że jestem liściem na dokładnie takim drzewie? Czy moje korzenie są przypadkowe? 

 

Głęboko wierzę w to, że niezależnie od tego jacy za życia byli nasi przodkowie, po śmierci wracają do Źródła, by znów być czystym światłem. Są wolni od wszelkich trudnych emocji. Są wolni od żalu, nienawiści, zazdrości, obłudy, wstydu czy złości. Są. Światłem i miłością.

 

Wierzę, że moment gdy im wybaczamy, gdy uwalniamy się od tego, co niewygodne w nas, od tego co odtrącane, od tego co nas zatrzymuje i więzi jest momentem, który nas zasila. To nadal są nasze korzenie. To oni stoją za nami. To oni nam kibicują. To oni o nas marzyli. I nawet jeżeli za życia nas nie chcieli, to wierzę, że ich dusza właśnie nas potrzebowała.

 

Czuję całą sobą połączenie z wszystkimi moimi przodkami. Czuję, że jestem jednym z nimi. Czuję ich siłę w sobie. Czuję ich radość w sobie. Czuję ich moc w sobie. Czuję ich w sobie. W moim krwioobiegu. Czuję, jak bezbrzeżnie mogę czerpać wszystko, co potrzebuję z moich korzeni.

 

Dziękuję babciu Geniu za Ciebie, choć nie pamiętam Cię w ogóle, choć nie czułam się chciana przez Ciebie, choć nie uczestniczyłaś w moim życiu. Dziękuję za Twoją mocarność i niezłomność, bo niezależnie od tego, jak pokierowałaś swoim życiem, wiem że te jakości w Tobie były bardzo silne. Dziękuję, bo z Ciebie jestem ja.

 

Dziękuję dziadku Władziu choć nie zdążyłam Cię poznać to wiem, że było w Tobie dużo miłości i wrażliwości, którą noszę w sobie. Dziękuję, bo z Ciebie jestem ja.

 

Dziękuję babciu Jadziu byłaś jedną z najważniejszych kobiet w moim życiu. Dziękuję za całe dobro, ciepło, miłość i radość jaką we mnie zasilałaś. Dziękuję babciu za Twoją ogromną wolę życia. Dziękuję, że uciekłaś z obozu pracy dwa razy. Dziękuję, że uciekłaś z obozu, gdy wywozili Cię za granicę i schowana w toalecie przez Niemcami w czasie apelu, uciekłaś po raz trzeci. Dziękuję, że pieszo przeszłaś wrzesz cały kraj. Dziękuję, bo z Ciebie jestem ja. 

 

Dziękuję dziadku Stefciu choć prawie nie wiem kim jesteś, to wierzę że Twoja odpowiedzialność i waleczność krąży w moich żyłach. Dziękuję, choć naród Cię wyklął, bo z Ciebie jestem ja.

 

Rok 2020 był dla mnie czasem niezwykłym. Zaczął się od rodzinnych, nierozwiązanych spraw. Poczułam więcej i zrozumiałam więcej, niż oczekiwałam. Czasami Wszechświat potrzebuje zatoczyć ogromne koło, by pewne rzeczy mogły wyjść do światła. Czasami muszą minąć dziesiątki lat, aż ktoś z rodu powie "Wybaczam. Widzę. Rozumiem." Czasami nie jest to proste. Czasami jest to cholernie trudne. Czasami wymaga odwagi. Czasami wymaga ukojenia i otulenia serca. Czasami wymaga ciszy i wylanych łez. Pamiętaj jednak, że gdy chodzi o Ciebie i Twoje uwolnienie, warto pochylić się nad tym, co odtrącone. 

 

 

 

Dom moich pradziadków. Czesio i Władzia. Dwoje cudownych ludzi. Ogrom szczęścia, łagodności, radości, niezachwianej miłości do życia mam w sobie z Was. Dziękuję Wam za całą miłość, jaką obdarzyliście swoją wnuczkę, a moją mamę. Dziękuję, że byliście, gdy najbardziej Was potrzebowała. Dziękuję za Waszą niezwykłą historię. Dziękuję pradziadku za Twoją odwagę. Dziękuję za Waszą determinację do zbudowania nowego domu, po spaleniu Waszego ukochanego przez Niemców, którzy sobie w nim zamieszkali. 

 

Historie, które noszę w sobie nie uzdrawiam, nie chowam i nie piedestałuję. Historie, które noszę w sobie uwalniam. Historie, które noszę w sobie puszczam z miłością. 

 

Do zobaczenia kochani moi, a może jesteście w kolejnej podróży i już Was spotkałam? A może to jeszcze przed nami? Jeżeli tak się wydarzy, to pozwólcie mi, o ile będę gotowa, poczuć Wasze ciepło w sobie. 

 

Lov lov

Wasza Inu 

 

 

Czy kochasz to kim jesteś? Czy kochasz to skąd jesteś? Niezależnie od swojego pochodzenia i swoich korzeni pamiętaj, że nie ma takiego bólu, którego nie można ukochać, bo odpowiedzią na wszystko jest miłość właśnie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2024 | Polityka Prywatności