18 lipca 2021

Być tą kim jestem

"Żyją i bawią się w zgodzie z naturą. Nie usiłują być tym, czym nie są"

Clarissa Pinkola Estes "Biegnąca z wilkami"

 

Dawno mnie tu nie było. Tak wiele nowego się zadziało. Tak wiele nowego, żywego we mnie wybrzmiewa. Bycie tym kim się jest, wymaga zgody na zmiany jakie w nas następują. Wiedziałam, że wrócę i zrobię wpis. Wróćmy jednak do natury i bycia.

 

Poznanie siebie powinno stać się dla Ciebie najważniejszym zadaniem. To wiele ułatwia. Zwyczajnie zaczynasz  rozumieć swoje zachowania, marzenia, pragnienia. Wiesz z czego one wynikają. Masz szansę zweryfikować, które z pragnień są naprawdę zgodne z Twoimi wartościami, bo masz je rozpoznane. Wiesz, co jest dla Ciebie ważne i z czego zrezygnować już nie możesz. Jednocześnie wiesz też, co Twoje nie jest, być może nigdy nie było, ale wzięłaś za swoje, przyjęłaś, dostałaś. Dostrzegasz, że być może droga którą podążasz nie jest tą, jaką dalej chcesz iść. Masz jednak też wiarę w to, że właśnie ona przywiodła Cię do miejsca, w którym odkryłaś, że wolisz inaczej.

 

Poznanie siebie daje Ci możliwość wyboru czy zgadzasz się na życie z wartościami, które nie są Twoje czy zrobisz, co w Twojej mocy, aby żyć w zgodzie z tym, co w Twoim sercu. Często są to niełatwe decyzje. Nierzadko nawet gdy wiesz, że w czymś nie chcesz już brać udziału, rezygnacja z tego dla Twojego umysłu może być totalnie przerażająca. To wszystko jest ok.

 

Poznawanie tego, co Twoje jest kluczowe do zobaczenia siebie w prawdzie absolutnej. Nie podążanie na ślepo za czymś, co ktoś Ci podsunął, dał, w czym się wychowałaś czy nauczyłaś po drodze. Ty tam w głębi siebie wiesz dokładnie, po co tu jesteś. W swoim sercu znasz swoją misję i swoje potencjały. Świat jak nigdy wcześniej potrzebuje piękna, kreacji, unikatowości, nieszablonowego myślenia, wychodzenia poza stary paradygmat prawdy.

 

Proszę poszukuj siebie. Proszę poznawaj siebie. Proszę bądź sobą, nikim innym. Proszę powracaj do Matki Ziemi i troszcz się o nią. Proszę rozpoznawaj swoje pragnienia, medytuj, łącz się ze sobą i sprawdzaj co jest Twoje. Świat potrzebuje Ciebie dokładnie takiej jaka jesteś. Nie daj sobie wmówić, że coś jest z Tobą nie tak, że jak jeszcze coś zrobisz, doświadczysz, osiągniesz, wykształcisz w sobie, zrobisz jakiś kurs, poprawisz usta, brwi, piersi, schudniesz, przytyjesz, zoperujesz, będziesz miała męża, będziesz lepszą żoną, matką, kochanką, to dopiero wtedy. To kłamstwo.

 

Możesz zacząć dokładnie z tego miejsca, w jakim jesteś teraz. I dokładnie w tym momencie jesteś właściwa, doskonała. Zawsze byłaś. Niezależnie od tego, w co wierzysz. Niezależnie od tego, czego się obawiasz. Jesteś potrzebna. Jesteś niezbędna i to czego pragniesz jest ważne. Dla mnie jest ważne. Dla mnie jest ważne, byś pozostała sobą i siebie znała. Dla mnie jest ważne, byś sobie ufała i w siebie wierzyła. Ten świat potrzebuje Ciebie. Zwłaszcza teraz. To nie przypadek, że tu jesteś. To nie przypadek, że urodziłaś się w tym kraju i w takich czasach.. Zaufaj i bądź sobą, bo jak będziesz kimś innym, to kto będzie Tobą?

 

Namaste

Inu

 

Dziękuję, że jesteś 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie, tłumaczenie czy modyfikacja jakiejkolwiek części strony, w jakiejkolwiek formie i jakimikolwiek środkami, bez zezwolenia na piśmie autora. Udostępnianie treści możliwe tylko poprzez link, który przekieruje odbiorcę na adres strony autora.

Copyright © Esencja Mnie 2019 - 2024 | Polityka Prywatności